پیام جناب آقای دکتر سید محمد کریمی

عضو هیاًت رئیسه و سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران

به مناسبت برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

 

اهميت بخش مسکن و ارتباط آن با متغيرهاي کلان اقتصادي، حلقه هاي پيشين و پسين گسترده، با ساير بخش ها و فعاليت هاي اقتصادي به عنوان محرک رشد اقتصادي، این صنعت را از اهميت ويژه اي برخوردار ساخته است. گستردگی و نفوذ اشتغال در  این عرصه نسبت به سایر مشاغل بی‌نظیر است تا جایی که می توان گفت در ایجاد فرصت های شغلی جدید نقش بسزایی دارد. بنابراین هرگونه ارتقاء و پیشرفت در صنعت ساختمان تأثیر جدی بر تمام ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد داشت.

یکی از سکوهای بسیار مهم در معرفی و شناسایی تواناییها و قابلیت های فنی واحدهای تولیدی و خدماتی، نمایشگاههای تخصصی می باشد که قطعاً موجب افزایش سطح اطلاعات و دانش عمومی، علمی و فنی بازدید کنندگان خواهد شد.

در همین راستا اتاق تعاون ایران مفتخر است برای دوازدهمین سال متوالی هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران را در فضائی بالغ بر 50000 متر مربع و با حضور بیش از 1200 شرکت داخلی و خارجی از 31 کشور در روزهای 21 لغایت 24 مردادماه  سال1396،  در محل برگزاری نمایشگاه­های بین المللی تهران  برگزار نماید.

از این رو نمایشگاه مذکور محلی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری در بخش ساختمان است و مشارکت گسترده فعالان عرصه ساخت و ساز کشور در این نمایشگاه باعث می شود تا توانمندیهای واحدها و بنگاه های مختلف تولیدی به معرض نمایش گذاشته و زمینه برای دست یافتن به بازارهای جدید فراهم گردد. برپایی وگسترش چنین نمایشگاههایی زمینه ساز همکاری تبادل تکنولوژی، مبادلات تجاری وصنعتی بستر مناسبی درجهت رشد و تعالی ایران عزیز خواهد بود .

برگزاری این نمایشگاه موجب کوتاه شدن مسیر تولید تا مصرف و کاهش هزینه های تولید ساخت مسکن خواهد شد و در نتیجه سهم هزینه مسکن در سبد مصرفی خانوار کاهش یافته و امید به دست یافتنی شدن خرید و ساخت مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه عملی خواهد شد. 

رویکرد اصلی برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران با هدف آشنایی تولیدکنندگان با آخرین دستاوردها در جهت ارتقاء کیفیت ساختمان‌ها، کاهش اتلاف انرژی، بالا بردن عمر مفید ساختمان‌ها و کمک به جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و نگاه مدبرانه به نیازها و خواسته های متنوع مشتریان در بازارهای مختلف می باشد.

در پایان از تشریک مساعی سازمان توسعه و تجارت و مساعدتهای بی دریغ شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و همه تلاشگران عرصه تولید، کارآفرینان قهرمان، مدیران توانمند، همکاران پرتلاش و مسئولین دلسوز کشور کمال تشکر را دارد و امید است در این برهه تاریخی، موجبات رشد و شکوفایی اقتصاد ایران عزیزمان فراهم شده و در ساختن آینده ای سزاوار مردم شرافتمند این سرزمین پاک نقش موثری داشته باشیم.