انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی با عنوان UFI، به عنوان یکی از برجسته ترین انجمن های جهانی حامی برگزارکنندگان نمایشگاه، مدیران مراکز نمایشگاهی، انجمن­های نمایشگاهی ملی و بین المللی و دیگر فعالان صنعت نمایشگاهی به شمار می­آید.

این انجمن جهانی برای برخی از نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی که توسط شرکت­ها یا سازمان­های عضو خود برگزار می­شوند، با در نظر گرفتن استانداردها و ضوابط خاصی تأییدیه صادر می‌نماید. این گونه نمایشگاه­ها تحت عنوان رویداد مورد تأیید UFI در سراسر جهان شناخته می­شوند. تأییدیه UFI نشان از کیفیت بالای نمایشگاه دارد و به مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان برای حضور در نمایشگاه و استفاده از فرصت­های سرمایه گذاری اطمینان میدهد. بخشی از شاخصه­های کیفی نمایشگاه برای دریافت تأییدیه UFI شامل بررسی آمار و اطلاعات نمایشگاه مانند متراژ خالص نمایشگاه، تعداد مشارکت کنندگان داخلی و خارجی و همچنین میزان بازدیدکنندگان است. این آمار و ارقام به عنوان مبنایی برای شرکت­ها به حساب می­آید تا با استناد به آنها بتوانند تصمیم گیری دقیقی در خصوص حضور و سرمایه گذاری در چنین رویدادی انجام دهند.

اتاق تعاون ایران به عنوان یکی از مجریان فعال در کشور، با برگزاری نمایشگاه­های ملی و بین المللی متعدد طی بیش از یک دهه فعالیت، همواره حضور چشمگیری در صنعت نمایشگاهی ایران داشته است. برگزاری 13 دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران به صورت متوالی، نمونه بارز این فعالیت­ها می باشد که همواره تاثیر بسزایی در منطقه آسیا و خاور میانه داشته است. اطلاعات این رویداد از طریق صفحه مربوط به اتاق تعاون ایران در وب سایت رسمی UFI قابل مشاهده است.